Často se nás holky ptají, co dělat pro sebe, jak se připravovat, aby se jim později dařilo v modelingu. Proto ti rádi poradíme stejně jako jim.

Jednoduše řečeno, chce se to zajímat o focení, styly fotek, oblékání, životosprávu a vlastní dovednosti. Pojďme po řadě…

Focení

Prohlížej si fotky úspěšných modelek, sleduj, kdo je fotí, získávej na dobré fotografy kontakty. Dávej si je do oblíbených. Vytipuj si fotografa, který tě svojí tvorbou osloví nejvíc a svěř mu svoji důvěru a svoje první focení zažij u něj. Je to důležitější, než si možná myslíš. Proč? Protože focení s charizmatickým a úspěšným profíkem tě naladí pro celou tvoji další modelingovou kariéru. Nebo to udělej ne pro modeling, ale pro svůj pocit. Pokud bude jedno z tvých prvních focení s nepříjemným neumětelem, budeš těžko hledat motivaci k pokračování a dalšímu hledání… Když budeš fotit s kamarádkama, to tě nikam neposune, holt zkušenosti fotografa jsou pro tebe elixírem štěstí a elánu.

Zajímej se o styly fotek a zkus si sama dávat dohromady představu o svých fotkách. Vymýšlej zvláštnosti, co ti sedí, u svého prvního focení to dáte s fotografem dohromady.

Oblékání a styl

Najdi si svůj vlastní a originální styl. Nenech se unášet módními vlnami, stejně se to všechno dokola pořád opakuje. Při focení dávám přednost slušivým jednoduchým věcem před předraženými módními výstřelky. Najdi si „svoje“ barvy, laď je k dokonalosti, nauč se kombinovat.

Kdysi byla u nás na castingu dívka v tmavém oblečení a krvavě červenou rtěnkou… Prostě to byl její styl. No a za několik let jsem ji vídával ve videoklipech goticko-metalové kapely jako zpěvačku. Vypadala vždycky úžasně, krásná temná gotika.

Životospráva

Jestli budeš mít na výběr mezi hamburgerem z McDonaldu, Colou a čímkoliv, co obsahuje míň chemických sloučenin, tak sáhni po té druhé možnosti. Zdravá strava je skvělá. Neznamená to, že bys nemohla čas od času „zhřešit“, ale naplánuj si do kalendáře třeba návštěvu fitka, abys v něm mohla zase „odhřešit“. A když jsme u toho fitka nebo jiného sportu, zkus najít minimálně dva dny v týdnu, kdy se mu budeš věnovat. Udělá to s tebou divy jak fyzicky, tak psychicky.

Dovednosti

Neflákej školu pod vidinou toho, že budeš úspěšná modelka. Naopak. Uč se i mimo školu nové věci, hlas se do kurzů, žij aktivně. Uč se angličtinu, komunikuj s lidmi. Buď samostatná.

"Dnes jsem byla podruhé ve fotoateliéru Michala Pavláska, tentokrát kvůli focení fotobooku. Na setkání jsem se strašně těšila, protože první focení bylo super. Paní Jana mě krásně nalíčila a poté jsme s panem Michalem přešli na focení. Dozvěděla jsem se spoustu dalších informací, které mi určitě pomohou v budoucnu. Focení si nemůžu vynachválit, bylo to prostě opět super. Doporučuji všem holkám co chtějí být aspoň chvilku modelkou."

Lucka

Fotobook a kurz fotomodelingu: staň se hvězdou!

Zažij den jako profesionální fotomodelka. Líčení, focení, styling, pózování, focení - to vše se spoustou rad a tipů, jak vypadat skvěle. Získáš úspěšné fotky do portfolia. 

>