Castingů se pořádají v České republice a kdekoliv jinde ohromné spousty. Pořádají je zkušení profesionálové, ale také nýmandi, kteří se budou snažit z Tebe vytáhnout mnohdy nemalý peníz. Jak poznáš, že by akce měla být solidní a kdy by Ti naopak měla „zablikat varovná kontrolka“?

Jak zjistíš, že jde o seriózní akci?

V prvé řadě by casting měl být zdarma. Je to akce, kterou si na svoje náklady pořádají fotografové a agentury, které chtějí najít nové tváře. Není to tedy akce, která by měla komukoliv zajistit výdělek. Dále by mělo být kromě toho, kde a kdy se casting koná, jednoznačně řečeno, kdo casting pořádá. Tedy ne „americký producenty hledá nové tváře pro svoje projekty“. Informace o pořadateli castingu bys měla být schopna najít na webu společně s referencemi. Pokud najdeš jen facebookový profil „CastingScout634“ a nic víc, pozor!

Jak poznáš kvalitu castingu podle průběhu?

Je to masová akce, kde se pár namistrovaných týpků k Tobě chová jako ke zboží? Všechno je ve spěchuNa otázky není prostor? Zaměř se na to, zbystři svoje smysly a nenech s sebou manipulovat. Na solidním castingu se k Tobě budou chovat přátelskybudou o Tebe mít zájem a popíší Ti přesně to, co dělají a proč to dělají. Pořadatelé solidního castingu nemají problém sdělit Ti pár kontaktů, u kterých se můžeš poptat, jak to u nich funguje.

Jak nenaletět na castingu ani v budoucnu?

Tady je možná největší možný problém – pořadatel se tváří jako zaběhnutá agentura se spoustou modelek, vše vypadá na úrovni. Jenže… U nesolidních agentur zřejmě jako drtivá většina účastnic castingu budeš přijata a bude Ti nabídnuta spolupráce s agenturou. A tady se to v mírných obměnách neustále opakuje:

  • musíme Vám udělat náš fotobook, protože Vaše fotografie jsou nevyhovující (cena třeba 8000Kč)
  • musíte absolvovat modelingový kurz, kde Vás naučíme chůzi po mole (třeba 3000Kč za pár hodin)
  • protože máme o spolupráci opravdu zájem, cenu Vám snížíme na třeba 6000Kč…

Takových „agentur“ je velká spousta, vydělávají na důvěře a touze po kariéře modelky. Hlavním zdrojem příjmů pro tyto modelingové šmejdy jsou právě předražené modelingové kurzy, nikoliv modelingová práce samotná, většinou pro ni nemají ani klienty.

Obecná rada, jak se nespálit: Vždy se poptej u těch modelek, které s agenturou / fotografem již spolupracují. Jsou spokojené? Vydělávají si peníze? Jedná se s nimi solidně? Jestli takovou modelku máš problém najít, jsou dvě možnosti: 1. buď taková spokojená modelka neexistuje, 2. všechny modelky se spálily (což je v podstatě bod číslo 1).

Fotobook a kurz fotomodelingu: staň se hvězdou!

Zažij den jako profesionální fotomodelka. Líčení, focení, styling, pózování, focení - to vše se spoustou rad a tipů, jak vypadat skvěle. Získáš úspěšné fotky do portfolia. 

>