Na tuto otázku odpovídá Eros, který se v top modelingu pohybuje hodně dlouhou dobu.

V modelingu pracuji od 90.let. To byla generace modelek jako Claudia Shiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Kate Moss, Eva Herzigová a mnoha dalších. To znamená, že jsem prožil módu a její vývoj v průběhu několika desetiletí.

Posledních 12 let jsem pracoval v jedné z největší modelingové agentuře na světě Women Models Management.
Kdysi ne všechny dívky mohly být modelkou, protože existovaly velmi specifické standarty, které bylo muset respektovat, aby se vůbec mohla stát fotomodelkou.

Ale... v průběhu let se vývoj módy, světového trhu a různých sociálních sítí změnil.
Vzhled a míry už v dnešní době nemá přesný standard, i když existují normy, které by dívka měla splňovat.

Máme tendenci preferovat, které mají výšku od 172cm do 179/180cm a míra boků od 88cm do 91cm.

I když tohle všechno je subjektivní, protože pro ty, kteří mají velmi hluboké znalosti v modelingovém trhu, dobře vědí, že některé modelky mohou klidně předvádět pro významné stylisty, i když jsou vysoké jen 172cm a také můžou dobře pracovat na reklamním trhu i ty modelky které mají míru boků kolem 94cm. Dokonce i modelky s výškou 182/183cm mohou velmi dobře fungovat, například pro Haute Couture v Paříži nebo dokonce pro důležité stylisty jako je Giorgio Armani, který často používá modelky s výškou 182cm.

Opakuji, že je to subjektivní, proto je důležité spoléhat se na svého agenta, který má hluboké znalosti módy a spoustu zkušeností, aby mohl posoudit, jaký typ DEVELOPMENT/vývoje by měla udělat, také na jakém trhu a v jaké sezóně je lepší pro modelku cestovat.

V dnešní době se pracuje i s modelkami, které mají velmi krásné komerční tváře, takže i když nejsou příliš vysoké, mohou dělat práci na kosmetické výrobky nebo komerční televizní kampaně.

Pak existují velmi redakční tváře tzv. "edgy", které se často objevují v redakčních časopisech.
Dnes také hodně pracují dívky, které jsou "uměleckými dcerami" tedy dcery slavných lidí. Nebo dokonce sportovkyně na vysoké úrovni.

Hledáme také krásně vypadající dívky, které mají tisíce followers na Instagramu, protože jim to přináší přidanou hodnotu a může nějakým způsobem usnadnit jejich umístění v různých agenturách ve světě nebo dokonce jejich potvrzení od klientů pro různé komerční, redakční práce, přehlídky atd.

Nejlepší věc je spoléhat se na správné lidi, na správného agenta, který může nejlépe sledovat DEVELOPMENT /vývoj své modelky.

Abych tedy vše shrnul, řekl bych, že požadavky které by modelka měla mít, aby nás mohla reprezentovat jsou:
Výška od 172cm do 181cm
Boky od 88 do 93cm

Velmi důležité jsou proporce a teprve poté co uvidíme polaroidy a chůzi na videu v plavkách budeme mít jasnější představu o tom, jaký bude potenciál dívky.

Fotobook a kurz fotomodelingu: staň se hvězdou!

Zažij den jako profesionální fotomodelka. Líčení, focení, styling, pózování, focení - to vše se spoustou rad a tipů, jak vypadat skvěle. Získáš úspěšné fotky do portfolia. 

>