Existují agentury solidní a nesolidní. S těmi solidními má spolupráce smysl, těm nesolidním je lepší se vyhnout. Jak ale dobrou agenturu poznat? Čti dál a dozvíš se to.

Co pro tebe udělá dobrá agentura?

Dobrá agentura ti poskytne veškeré know how modelky, umožní ti nafocení dobrých prezentačních fotek a hlavně ti zajistí dobře placené zakázky.

Proč se vyhnout špatné agentuře?

Obrovská spousta agentur vznikla za jediným účelem: vydělat co největší množství peněz. Což by samo o sobě nebylo nic špatného, ale špatná agentura tě jednoduše pouze připraví o nemalou částku většinou za služby nevalné kvality a zbytečné.

Jak poznat nesolidní agenturu?

Nejčastější fintou je pořádání tak zvaných modelingových kurzů. Ty většinou stojí v rozmezí 8 až 15 tisíc korun. Zájemkyně se hlásí na castingu, případně je agentury loví na facebooku, instagramu atd.

První problém je ten, že agentury přijímají prakticky všechny dívky – tedy všechny ty, které jsou ochotné zaplatit. „Šanci“ tedy dostanou i dívky takové, které později žádnou zakázku nedostanou.

Druhý nešvar je v tom, že agentura šetří na fotografovi a ty budeš mít fotky nekvalitní, průměrné nebo podprůměrné kvality.

Třetí problém je ten, že po skončení předraženého kurzu pro tebe agentura přestane existovat. Žádné zakázky nepřijdou, agentura již má vyděláno. Na rozdíl od tebe.

Jak tedy poznat nesolidní agenturu?

  • na castingu se bude mluvit hlavně o nezbytnosti modelingového kurzu, bez něj nebude spolupráce možná,
  • cena kurzu je přemrštěná (i když ti sleví ze závratných 15ti tisíc na míň, ale pořád závratných 8 tisíc),
  • budou tě tlačit do podpisu smlouvy hned, smlouvu ti nedají na prostudování domů (znalý odborník by ti totiž její podpis rozmluvil),
  • neposkytnou ti reference jejich modelek (protože žádné nemají nebo by ti holky nic pěkného neřekly)

Než začneš jednat s agenturou, zjišťuj a ptej se:

  • zjisti si, které dívky u nich modelky dělají a těch se zeptej na zkušenosti,
  • vyptej si smlouvu a dej ji přečíst někomu, kdo tomu rozumí,
  • podívej se na fotky, které holky od agentury mají, jestli se ti líbí a jsou kvalitní,
  • na zakázky, které agentura zajišťuje (kolik jich bývá za rok, kde a kolik za ně orientačně dostaneš)

Hlavně se řiď selským rozumem a nehrň se do něčeho, v čem cítíš kulišárnu. Hodně štěstí!

Fotobook a kurz fotomodelingu: staň se hvězdou!

Zažij den jako profesionální fotomodelka. Líčení, focení, styling, pózování, focení - to vše se spoustou rad a tipů, jak vypadat skvěle. Získáš úspěšné fotky do portfolia. 

>